6 cenných rád, ako sa starať o permanentný make-up

Niektoré ženy nie sú spokojné so svojím prirodzeným vzhľadom. Niektoré z nich sa snažia vylepšiť si tvár kozmetickými prípravkami, ale ani to im nerobí vždy radosť. Jednou z možností je permanentný make-up, ktorý vám vytetuje make-up priamo do pokožky. Ako sa však staráte o svoju tvár po aplikácii permanentného make-upu?

Starostlivosť o náš zovňajšok nezahŕňa len základnú hygienu, ktorá odstraňuje mastnotu z našich vlasov a zbavuje ich nežiaducich chĺpkov. Ženy chcú byť iné a chcú dať priechod svojej kreativite. Z tohto dôvodu sa všetci z času na čas nalíčime.

Problémom je však trochu to, že niektoré ženy nie sú spokojné so svojím prirodzeným vzhľadom napriek všetkým existujúcim pomôckam. Horšie je, že v momente, keď si musia odlíčiť tvár, bojujú s pocitmi zmätku a zúfalstva. (To môže byť v dlhodobých vzťahoch problematické.) Je preto pochopiteľné, že sa tieto ženy rozhodnú podstúpiť aplikáciu permanentného make-upu.

Ako sa oň správne starať, aby vydržal čo najdlhšie?

permanentní make-up

Čo je permanentný make-up?

Permanentný make-up je špeciálna technika, pri ktorej sa tetujú určité časti tváre. Farebné pigmenty sa nanášajú na obočie, kontúry pier, očné viečka atď.

Permanentný make-up nemusí byť len estetickou záležitosťou. Hojne ho vyhľadávajú ľudia, ktorí sú (napríklad) po chemoterapii, ktorá ich pripravila o obočie a iné ochlpenie. V takýchto prípadoch môže aplikácia permanentného make-upu pomôcť zlepšiť kvalitu života.

Výhody a nevýhody permanentného make-upu

Treba povedať, že mnohé ženy pristupujú k objednávaniu permanentného make-upu trochu nekriticky. Keď sa pozrú na fotografie pred a po, majú okamžite jasno. Nie že by sme vás chceli odradiť od vášho zámeru. Poďme sa však spoločne pozrieť na to, aké sú výhody a nevýhody permanentného make-upu.

Jeho výhodou je, že:

  • Šetrí čas
  • Je trvalá
  • Dobre drží (v porovnaní s kozmetickými výrobkami, ktoré samôžu ľahko zotrieť a rozmazávať)
  • Je vyrobený na mieru
  • Môže zvýšiť vaše sebavedomie

Naopak, medzi zápormi nájdeme:

  • Trvanlivosť (paradoxne, po čase sa vám nemusí páčiť)
  • Existencia zdravotných rizík pri jeho používaní
  • Bolesť
  • Nákladovosť
  • Fading
permanentní make-up

 

 

Ako sa oň postarať?

V prípade, že ste si vedomí všetkých nevýhod permanentného make-upu, a napriek tomu máte oň záujem, poradíme vám, ako sa o permanentný make-up starať, aby vám vydržal čo najdlhšie.

Hlavné zásady zahŕňajú dva veľmi dôležité body. Pleť s permanentným make-upom by mala byť vždy dokonale čistá a hydratovaná. Prinajmenšom kým sa všetko nezahojí, musíte si dávať pozor, aby sa vám do rán nedostala infekcia. (Napríklad od špinavých rúk, ktoré sa dotýkajú vašej tváre.)

Počas procesu hojenia sa tiež neodporúča používať neschválené kozmetické výrobky. (Ktoré vám uvedie osoba, ktorá vám robí permanentný make-up.)

Odporúča sa tiež:

  • Spite na chrbte aspoň týždeň
  • Obmedziť sprchovanie a kúpanie (kvôli vystaveniu vlhkosti a pare)
  • Vyhýbajte sa opaľovaniu a vystavovaniu sa slnku

Majte tiež na pamäti, že permanentný make-up sa často musí aplikovať niekoľkokrát. Len vtedy môžete očakávať dokonalé výsledky.

Pokiaľ ide o blednutie, po zahojení pokožky po aplikácii sa odtieň permanentného make-upu prirodzene zmení. Ide o normálny jav, preto sa ním neznepokojujte.

Vyskúšali ste niekedy permanentný make-up, alebo dávate prednosť klasickému líčeniu?

Zdroje informácií

https://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_makeup – Permanentný make-up (anglicky)

https://www.mydermahealth.com/permanent-makeup-pros-cons/ – Výhody a nevýhody permanentného make-upu (anglicky)

https://foreverflawlesswy.com/permanent-makeup-aftercare-instructions/ – Starostlivosť o permanentný make-up (anglicky)

Vložiť komentár