Kategórie
Osobná starostlivosť Zdravie a životný štýl

Nebezpečné trendy: Toto vám poškodí upravený vzhľad!

Dnešnému svetu vládnu sociálne siete. Ak vytvoríte dostatočne zaujímavý obsah, je pravdepodobné, že si časom vybudujete silnú základňu sledovateľov, ktorí budú robiť všetko, čo im poviete. Problémom je, že takíto podnikavci vytvárajú trendy, ktoré sú nevhodné alebo priamo nebezpečné. Preto sa pozrieme na to, na čo by ste si mali dávať pozor pri surfovaní na internete.

Výhodou dnešnej doby je nepochybne to, že hviezdou sa môže stať takmer každý. Nemusíte teda čakať, kým vás na ulici osloví náhodný agent z modelingovej agentúry, ani na iný typ objavenia vašej jedinečnosti. To však ide ruka v ruke s problémom, že nám môžu radiť ľudia, ktorí nie sú odborníkmi vo svojom odbore. V honbe za senzáciami sa podelia o nejakú kozmetickú alebo pleťovú kúru, ktorá by mala byť v istom zmysle prospešná, ale v konečnom dôsledku vám môže skôr ublížiť.

Preto sa pozrieme na niektoré z najhorších vecí, ktoré môžete nájsť na internete a z ktorých by ste si rozhodne nemali brať príklad.

DIY kozmetika

Určite je skvelé, ak si môžete doma vyrobiť vlastnú soľ do kúpeľa alebo jednoduchú masku na tvár DIY. Rozhodne sa však nepúšťajte do ničoho zložitejšieho, čo si vyžaduje vysokú vstupnú kvalitu materiálov, odborné znalosti a bezpečnostné testy. Zvyčajne hovoríme o domácich krémoch a iných kozmetických výrobkoch, ktoré obsahujú pre vás neznáme látky. (Prírodné zložky nemajú takú dlhú trvanlivosť, takže môžu začať plesnivieť a žltnúť. Manipulácia s chemikáliami môže spôsobiť podráždenie a iné vážne problémy.)

Agresívne peelingynebezpečná kozmetika agresivné peelingy

Niektoré ženy nechcú utrácať peniaze za kozmetičku, a tak sa nejako zákerne dostanú k profesionálnej kozmetike, ktorá im pri neodbornom zaobchádzaní môže ublížiť. Platí to najmä pre silné chemické peelingy, ktorých popularita v poslednom čase stúpa. Keďže môže dôjsť k podráždeniu a popáleniu, vždy si vyberte peeling na domáce použitie a v prípade nepríjemného pocitu ho okamžite odstráňte.

Domáce odstránenie pieh a materských znamienok

Čo by ste rozhodne nemali robiť, je odstraňovať pehy a znamienka sami. Nemusí to dopadnúť dobre. Ak vás trápi znamienko, navštívte dermatológa, ktorý vám ho buď vyreže, alebo vypáli laserom. Na pehy nepoužívajte agresívnu citrónovú šťavu alebo bielidlo, ale používajte make-up, opaľovací krém alebo siahnite po špeciálnom kréme, ktorý vyrovnáva tón vašej pleti. Všetko ostatné je naivný hazard so zdravím.

Používanie dezodorantu namiesto podkladu

odstranenie peih znamenok

Môže sa to zdať ako skvelá úspora peňazí, ale v skutočnosti je to hlúpy nápad. Dezodorant patrí do podpazušia, kde dokáže redukovať pot a jeho zápach. Rozhodne však nepatrí na citlivú pokožku tváre. Ak to však musíte vyskúšať, nebuďte prekvapení, ak môžete očakávať problémy s upchatými pórmi, akné a zápalmi.

Lepidlo na čierne bodky

Ďalší rádoby chytrý nápad hovorí, že čierne bodky môžete odstrániť pomocou lepidla. Okrem toho, že sa vám lepidlo môže dostať do oka (čo naozaj nechcete), môže podráždiť vašu pokožku.

Krém proti hemoroidom na opuchnuté oči

domace bielenie pokožky

Ak vás už dlho trápia kruhy pod očami a opuchy, je pochopiteľné, že sa ich chcete zbaviť. Rozhodne by ste však nemali skúšať aplikovať krém na hemoroidy pod oči. Už len preto, že pokožka okolo očí je veľmi citlivá a nemôže sa na ňu len tak niečo dostať. Oveľa lepším riešením je priložiť si na oči dva plátky vychladenej uhorky.

Domáce bielenie pokožky

Toto už bolo spomenuté v jednom z predchádzajúcich bodov, ale je to také zlo, že ho musíme spomenúť v samostatnom odseku. NIKDY, a tým myslíme naozaj NIKDY, nepokračujte v bielení pokožky. Najmä ak máte v úmysle siahnuť po priemyselných chemikáliách. Je to hazard s vašou krásou aj zdravím. (A tiež sa pokúste prijať skutočnosť, že máte tón pleti, ktorý sa nedá zosvetliť. Možno nezodpovedá súčasným trendom, ale to neznamená, že je vaša farba pleti menej krásna.)

Už ste niekedy prepadli nebezpečnému trendu? Ak áno, ako to dopadlo?

Zdroje informácií

https://www.thehealthy.com/beauty/dangerous-beauty-trends/ – Nebezpečné beauty trendy (anglicky)

https://www.insider.com/skin-care-trends-dermatologists-hate-2018-12 – Čo nerobiť v starostlivosti o pleť podľa odborníkov (anglicky)

 

Kategórie
Osobná starostlivosť

Základy starostlivosti o pleť, ktoré musíte ovládať

Ženy majú tendenciu nariekať nad tým, že s pribúdajúcim vekom už ich tvár nevyzerá tak, ako kedysi. Vedeli ste však, že svojím životným štýlom môžete do veľkej miery ovplyvniť svoje starnutie? Ak chcete aj v pokročilom veku vyzerať sviežo a mladistvo, zamerajte svoju pozornosť na správnu starostlivosť o pleť. Pretože to, čo sa naučíš v mladosti…

Tvár, ktorú máme po dvadsiatke, nám dala genetika. To, ako vyzeráme po tridsiatke, je však výsledkom toho, čo si zaslúžime. Aj keď to znie kruto, pravdou je, že tí, ktorí včas nájdu správnu starostlivosť o pleť, sa v pokročilom veku poďakujú za svoju prezieravosť.

Hoci by sme sa o seba mali začať starať už v puberte (keď mnohých z nás trápia prvé veľké nedokonalosti v podobe akné), pravdou je, že nikdy nie je neskoro. Samozrejme, ak už bola škoda spôsobená, nemôžete svoje činy vrátiť späť. Svojou starostlivosťou však môžete prispieť k tomu, aby kožné ochorenia prestali byť na prvý pohľad také nápadné.

starostlivosť o pokožku

Aké tipy a triky v starostlivosti o pleť by ste mali ovládať? Na to sa pozrieme nižšie.

Prečo sa starať o svoju kožu?

Koža je najväčší orgán ľudského tela, ktorý nás chráni pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Taktiež zbavuje telo nečistôt (preto máme póry) a zlepšuje našu termoreguláciu tým, že sa pravidelne potíme. Pokožka tváre, krku a dekoltu prezrádza, koľko máme rokov. Preto sa musíme snažiť, aby sme ho zbytočne nezaťažovali.

Medzi najčastejšie hriechy patria:

 • Fajčenie
 • Opaľovanie (aj v soláriu)
 • Nedostatok odpočinku
 • Nedostatok vody
 • Nedostatočná výživa
 • Vystavenie toxínom

Základné kroky správnej starostlivosti o pleť

Základy starostlivosti o pleť

Naše matky a staré mamy sa o seba väčšinou nestarali, takže nás nikto nenaučil, ako to robiť správne. Nie je to však nič zložité, takže sa nemusíte obávať, že by ste niečo neurobili správne.

Postup je jednoduchý:

 • Čistite si tvár dvakrát denne pomocou čistiaceho mlieka a čistiaceho gélu (ráno po prebudení a večer pred spaním).
 • Majitelia s mastnou alebo citlivou pleťou by mali následne použiť tonikum.
 • Všetky ženy by mali dvakrát denne používať krém vhodný pre ich typ pleti.
 • Raz týždenne vykonajte peeling tváre a potom použite výživnú pleťovú masku.

Niektoré ženy majú iné kožné chyby. Ak zistíte, že koža na vašom tele má na niektorých miestach inú farbu, zväčšujú sa vám znamienka, ktoré môžu mať zvláštnu farbu a nepravidelný tvar, alebo máte problémy s ekzémom a inými kožnými reakciami, navštívte kožného lekára, ktorý vás dôkladne vyšetrí a navrhne vhodnú liečbu.

Čo ešte stojí za to vedieť?

 

ako starostlivosť o pleť

Aby ste si udržali pokožku v čo najlepšom stave, je určite vhodné dodržiavať zdravý pitný režim. To znamená vypiť počas dňa 2,5 až 3 litre čistej vody alebo čaju. Káva a alkohol nie sú súčasťou vášho pitného režimu. Každý deň sa tiež snažte používať opaľovací krém (ideálny je SPF 30+), ktorý vás ochráni pred nebezpečným UV žiarením. UV lúče môžu prenikať cez mraky a nesledujú ročné obdobia, takže sa nesnažte klamať sami seba, že používanie opaľovacieho krému sa vás netýka.

Pomáha tiež:

 • Zdravá strava
 • Pravidelná fyzická aktivita
 • Jemná masáž tváre a tvárová joga
 • Pravidelné návštevy kozmetického salónu

Ako vidíte, hoci si musíte zapamätať niekoľko úloh, nie je to nič zložité na zvládnutie. Po chvíli vám budú tak samozrejmé, že ich budete robiť automaticky.

Aké sú vaše tipy a triky v starostlivosti o pleť? Radi si ich vypočujeme v komentároch nižšie.

Zdroje informácií

https://www.peknaplet.sk/spravna-starostlivost-o-plet/ – Správna starostlivosť o pleť (slovensky)

https://www.webmd.com/beauty/skin-care-basics – Základy starostlivosti o pleť (anglicky)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care – Tipy pre zdravú a krásnu pleť (anglicky)

 

Kategórie
Osobná starostlivosť

Dubová kôra a jej použitie: Aké sú jej účinky?

Ak vás trápia hemoroidy, v lekárni vám pravdepodobne odporučia masť z dubovej kôry. Táto situácia môže nastať napríklad po pôrode, ale môžete sa do nej dostať prakticky v ktorejkoľvek inej fáze vášho dospelého života. Aké je využitie dubovej kôry? A dá sa z neho urobiť kúpeľ?

Hoci ide o trochu chúlostivú tému, je to problém, ktorý trápi veľkú časť dospelej populácie. Hovoríme o hemoroidoch, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku zápchy, častej hnačky, nadmerného tlaku na toaletu a podobne. Hemoroidy sú veľmi časté aj počas tehotenstva, pretože žena počas tehotenstva často trpí zápchou a počas pôrodu musí intenzívne tlačiť.

Hemoroidy sú veľmi nepríjemné, pretože môžu bolieť, krvácať, znemožňovať sedenie atď. Nie každý je však ochotný podstúpiť rýchlu a minimálne invazívnu operáciu (čo je zároveň jediný spôsob, ako sa ich skutočne zbaviť), a tak sa uspokojí s gélom alebo masťou z dubovej kôry na hemoroidy.

Aké sú výhody dubovej kôry? A existujú nejaké alternatívne metódy jeho použitia?

Výhody dubovej kôryVýhody dubovej kôry

Väčšina ľudí si dubovú kôru okamžite spája s hemoroidmi. V skutočnosti však ponúka oveľa viac.

Používa sa na:

 • Podráždená pokožka
 • Problémy s hnačkou (pri vnútornom užívaní)
 • Detoxikácia
 • Kvasinky na nohách (ktoré môžu spôsobovať zápach)

čo je dubova kora

Na čo si dať pozor?

Dubová kôra sa považuje za bezpečnú pre väčšinu populácie. Zvyčajne sa však odporúča používať ho kratšiu dobu (pre predstavu to znamená približne 3 – 4 dni.) To platí najmä vtedy, ak sa rozhodnete používať produkty z dubovej kôry vnútorne. Ak ho používate zvonka, môžete po ňom siahnuť o niečo dlhšie, približne 2-3 týždne.

Pozor však na to, že vnútorné užívanie dubovej kôry môže dráždiť žalúdok. Okrem toho sa pri vonkajšom používaní môže vyskytnúť podráždenie. (Najmä ak máte poškodenú pokožku.) Dlhodobé vnútorné používanie dubovej kôry navyše zhoršuje funkciu pečene a obličiek.

Dávajte si tiež pozor, aby ste dubovú kôru neužívali spolu s výživovými doplnkami, ktoré obsahujú železo. Ich účinok by sa mohol navzájom rušiť.

Ako ju užívať?

ako uživať dubovou koru

V prvom rade si musíte ujasniť, či chcete dubovú kôru užívať vnútorne alebo lokálne. V prvom prípade môžete vyskúšať čaje z dubovej kôry a doplnky stravy z dubovej kôry. Na vonkajšie použitie môžete použiť dubovú kôru na prípravu kúpeľov alebo tonika z dubovej kôry. Nesmieme však zabúdať ani na spomínané masti a gély z lekárne.

Ďalšie tipy na hemoroidy

Ak sa vrátime k hemoroidom, o ktorých je tento článok, pozrime sa na niekoľko ďalších tipov, ktoré vám môžu v kritickej chvíli priniesť úľavu.

Skúste:

 • Teplý sedací kúpeľ s epsomskou soľou
 • Jedzte viac vlákniny
 • Pite viac tekutín
 • Pravidelné cvičenie
 • Neseďte príliš dlho

Niekedy môžu hemoroidy krvácať, čo je pre mnohých ľudí dosť nepríjemný zážitok. Najprv môžete počkať, kým sa krvácanie zastaví samo. V prípade vážnejších komplikácií však nie je na škodu vyhľadať lekársku pomoc.

Na úplné odstránenie hemoroidov môžete podstúpiť aj pomerne rýchlu a minimálne invazívnu operáciu hemoroidov. Nie je však hradená zo zdravotného poistenia, takže si ju budete musieť zaplatiť z vlastného vrecka.

Použili ste niekedy na niečo dubovú kôru? 

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/hemorrhoids – Všetko o hemoroidoch (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/oak-bark – Všetko o dubovej kôre (anglicky)

Kategórie
Osobná starostlivosť Výživa a šport Zdravie a životný štýl

Ako detoxikovať telo doma: Prečo je dobré skúšať to na jar?

Aj keď nás pravdepodobne čaká ešte niekoľko chladných týždňov, je dobré začať sa pripravovať na jar, počas ktorej sa môže dostaviť vyčerpanie a jarná únava. Tiež nie je na škodu premyslieť si, ako upravíte svoj životný štýl. Pretože čo môžeme povedať. Mastné jedlá, alkohol a étos nášmu telu veľmi neprospievajú. Môže pomôcť detox?

Zdravé telo je zdravá myseľ. Z tohto dôvodu sa mnohé ženy uchyľujú k rôznym drastickým detoxikačným programom, aby zbavili svoje telo nahromadených škodlivín a toxínov. Najmä pred jarou sú tieto tendencie veľmi silné, pretože cítime potrebu nejako sa očistiť po mesiacoch hriechu.

Faktom však je, že hoci reklamy na zázračné produkty hlásajú, aká je detoxikácia organizmu potrebná, v skutočnosti telo nič také nepotrebuje. Dostalo orgány, ktoré sú schopné odstraňovať škodlivé látky počas celého roka bez toho, aby sme o tom vedeli. (Hovoríme o pečeni, vylučovacom systéme, koži, dýchaní…)

Z tohto dôvodu vám rozhodne neodporúčame sedieť na lep a trápiť svoje telo (často nebezpečnými) detoxikačnými programami, ktoré môžu spôsobiť kolaps celého organizmu. (V najhoršom prípade aj otrava.)

Ak však stále máte záujem o detoxikáciu svojho tela, pozrime sa na to, ako ho môžete podporiť v jeho prirodzenej očiste.

detox těla

Prečo klasická metóda detoxikácie nie je vhodná pre ľudí?

Možno s nami nesúhlasíte a hovoríte, že detoxikačné programy sú pre vás určite potrebné. Koniec koncov, obsahujú detoxikačné čaje s bylinkami, vitamínmi, minerálmi a prípadne aj niektoré špeciálne potraviny. Niektoré detoxikačné programy dokonca obsahujú preháňadlá a diuretiká na podporu pravidelnosti pohybu čriev.

Problémom však je, že pojem detoxikácia sa v mnohých prípadoch používa veľmi voľne. Prakticky nikde sa nedozviete, na aké konkrétne toxíny majú balíky fungovať. Neexistujú dokonca ani dôkazy o tom, že detoxikácia podporuje chudnutie. Z tohto dôvodu nemá zmysel vyhadzovať peniaze von oknom, keď stačí urobiť niekoľko zmien v životnom štýle, ktoré budú mať pozitívny vplyv na už existujúce detoxikačné mechanizmy vo vašom tele. (A nemusíte si ich ani šetriť na jar.)

TOP 5 spôsobov prírodnej detoxikácie

Abstinencia od alkoholu

Možno to nechcete počuť, ale jedným z najčastejších problémov je pitie alkoholu. Hoci vám to môže zdvihnúť náladu, veľmi to zaťažuje pečeň, ktorá je jedným z najdôležitejších detoxikačných orgánov. Ak si nedokážete odoprieť alkohol, môžete si pri dlhodobom pití naozaj veľmi poškodiť pečeň. Čo sa môže skončiť aj smrťou. Ak sa alkoholu nemôžete vzdať úplne, skúste ho aspoň výrazne obmedziť.

Spánok

Bez kvalitného spánku vaše telo nebude správne fungovať. Spánok má dobrý vplyv na regeneráciu organizmu. Okrem toho môže nedostatok spánku prispievať k hromadeniu toxínov, ktoré sú spojené so závažnými civilizačnými ochoreniami. (Konkrétne hovoríme napríklad o Alzheimerovej chorobe.)

Pitná voda

Ľudské telo je z veľkej časti tvorené vodou. Z tohto dôvodu by sme ho mali pravidelne dopĺňať. Okrem toho, že vás nebude bolieť hlava, budete sa cítiť oveľa sviežejšie. Okrem toho, keď budete piť dostatok vody, nebudete mať hustú krv a vaše obličky budú mať viac priestoru na filtrovanie odpadových látok a škodlivín

Výhodou dobre nastaveného pitného režimu je v neposlednom rade aj to, že podporuje vyprázdňovanie. Vďaka tomu sa zlepší aj tento spôsob vyprázdňovania.

Zdravá strava

Venujte osobitnú pozornosť potravinám a nápojom bohatým na antioxidanty. Antioxidanty bojujú proti voľným radikálom, ktoré môžu prispievať k rýchlejšiemu starnutiu a chorobám. Preto si častejšie doprajte zelený čaj, orechy, čerstvé ovocie a zeleninu atď.

 

STOP prebytočnej soli

Nezdá sa to, ale nadmerné solenie je pre telo škodlivé. Soľ zadržiava v tele vodu, ktorá môže zvyšovať hmotnosť. Soľ nie je vhodná ani pre pečeň a obličky. V ideálnom prípade vyvážte slabšie solenie častejším pitím vody.

Ak sa obávate, že vám v strave chýba soľ, použite pri dochucovaní bylinky. Cibuľa sa výborne dopĺňa s cesnakom, bazalkou, kurkumou, chilli atď.

Podliehate trendu detoxikácie alebo dávate prednosť dlhodobej zmene životného štýlu?

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/nutrition/how-to-detox-your-body – 9 tipov na zmysluplný detox (anglicky)

Kategórie
Osobná starostlivosť

Ako na bielenie zubov doma? Vyskúšajte týchto 5 účinných tipov!

Kto z nás by nechcel mať krásny biely úsmev, ktorým sa pýšia mnohé celebrity? Problémom je, že dokonale biele zuby si vyžadujú veľa práce a často aj veľa peňazí. Nie je divu, že sa niektoré ženy uchyľujú k domácemu bieleniu zubov. Ale je to bezpečné? A ak áno, ako to urobiť správne?

To, ako naše zuby vyzerajú, nezávisí len od toho, ako sa o ne staráme. Bohužiaľ, na vzhľad našich zubov má vplyv aj genetika. Môžu sa nám objaviť zuby s medzerami, zuby, ktoré sa rýchlo kazia, alebo dokonca žltkastý odtieň.

Z časopisov, televíznych obrazoviek a sociálnych médií sme však neustále bombardovaní jednou dokonalosťou za druhou. Kto by teda nepodľahol tlaku, ktorý hovorí, že najlepší úsmev je práve ten dokonale biely?

Možno na tom ani tak nezáleží. Všetci sme len ľudia a všetci máme svoje sny. Problémom je, že mnohí z nás sú schopní robiť pre (domnelú) krásu veci, ktoré sú nezdravé a často dokonca ohrozujú zdravie. To isté platí pre neprofesionálne a príliš horlivé bielenie zubov.

Má teda domáce bielenie zubov zmysel? A ak áno, ako si správne a bezpečne vybieliť zuby doma?

bělení zubů

Je bielenie zubov bezpečné?

Ak sa rozhodnete vybieliť si zuby a chcete to urobiť bezpečne, jediný spôsob, ako to urobiť (efektívne), je navštíviť zubára. Počítajte však s tým, že za tento postup niečo zaplatíte. Čo nie každý chce robiť.

Samozrejme, existujú aj iné spôsoby bielenia zubov. Bielenie zubov doma však nemusí byť bezpečné v závislosti od zvoleného spôsobu. (Napríklad zuby si môžete doma bezpečne vybieliť peroxidom len vtedy, ak si zvolíte naozaj slabý peroxid, ktorý aplikujete niekoľko dní. Na druhej strane príliš silný peroxid môže úplne zničiť vašu sklovinu.)

Účinnosť bielenia zubov ovplyvňuje aj to, či:

 • Ste zvolili správnu metódu (vo vzťahu k príčine zmeny farby)
 • Ste mladý alebo starý
 • Máte v anamnéze nejaké zubné zákroky (korunky atď.)

Bielenie zubov súvisí aj s tým, či máte citlivú zubnú sklovinu alebo citlivé ďasná. V takom prípade sa bielenie zubov neodporúča.

Domáce bielenie zubov

Váľanie oleja

Táto metóda sa najčastejšie spája s detoxikáciou organizmu. V skutočnosti však môže viesť aj k čistejším a jasnejším zubom.

Je to jednoduché. Do úst si vložte 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja a prevaľujte ju zo strany na stranu. (Po chvíli to začne byť naozaj nechutné, takže pozor na to.) Robte to 15-20 minút a potom olej vypľujte do umývadla. Keďže kokosový olej nepoškodzuje zubnú sklovinu, je možné si ho v ústach prevaľovať denne..

Čistenie pomocou jedlej sódy

Sóda bikarbóna sa niekedy pridáva do niektorých zubných pást na zvýšenie penivosti. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku jedlej sódy a 2 čajové lyžičky vody. Potom si touto pastou vyčistite zuby. Tento postup je vhodné opakovať niekoľkokrát týždenne, aby bol účinný.

bělení zubů

Peroxid

Bielenie zubov doma pomocou peroxidu je veľmi zložité. Napriek tomu je oveľa bezpečnejšie siahnuť po slabom 1% peroxide ako po silnom. Môže to znamenať, že si budete musieť zuby bieliť o niečo dlhšie, ale môžete si byť istí, že to bude pre vás bezpečné. 

V ideálnom prípade si pred čistením zubov vypláchnite ústa peroxidom. Peroxid by mal byť v rozmedzí 1,5-3 %. Peroxid vždy zmiešajte s rovnakým množstvom vody. Ak používate peroxid (aj so sódou bikarbónou) príliš často, ničíte si zubnú sklovinu.

Ovocie a zelenina

Možno to znie zvláštne, ale ovocie a zelenina môžu mať tiež pozitívny vplyv na belosť vašich zubov. Pozitívne účinky majú napríklad jahody a ananás.

Obmedzenie škôd

Posledným tipom je obmedzenie škôd. Ak nechcete mať v budúcnosti hnedé, žlté alebo inak zafarbené zuby, obmedzte pitie čaju, kávy a červeného vína. Obmedzte tiež príjem cukru a do stravy zaraďte dostatok vápnika.

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/is-teeth-whitening-safe – Je bezpečné bieliť si zuby doma? (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally – 6 tipov na domáce bielenie zubov (anglicky)