Dymové líčenie očí ľahko a rýchlo: Postup v 5 krokoch

Dymové líčenie očí je nestarnúca klasika, ktorá pravdepodobne ešte dlho nevyjde z módy. Problémom je, že trendy v líčení sa neustále menia, takže nie je prijateľné ísť niekam s dymovými očami, pri ktorých vyzeráte ako panda na úteku zo zoo. Navyše nie všetky farby očí sa hodia k čiernemu líčeniu. Preto sa pozrieme na to, ako zvládnuť líčenie a nosenie dymových očí s gráciou a štýlom.

Dymové líčenie očí je pravdepodobne to najvýraznejšie, čo si môžete na očiach vytvoriť. (Neberte do úvahy rôzne divoké farebné kreácie a drobné maľby, ktoré otestujú vaše líčenie.)

Vo všeobecnosti platí, že ak nosíte dymové líčenie očí, nemali by ste siahnuť po výraznom rúži. (V opačnom prípade riskujete, že budete vyzerať prehnane a lacno.) Za zváženie stojí aj to, či chcete nosiť čierne líčenie očí do školy a do práce. V klasickej podobe je to vzhľad, ktorý sa najlepšie hodí na večerné a formálnejšie udalosti.

Keďže však dnes už dymové bundy nemusia byť len čierne (a tak sa dajú nosiť v niektorých variantoch aj počas dňa), pozrime sa, ako ich nosiť.

Dymové líčenie : Čo robiť a čo nie

Či už s líčením len začínate, alebo už máte nejaké skúsenosti, dymové oči sú tak trochu vyššia dievčina. Dokonca ani ženy, ktoré sú na scéne už nejaký čas a techniku dymových očí už ovládajú, nemajú vyhrané. V skutočnosti môže byť spôsob tohto líčenia už trochu zastaraný.

Rozhodne nie je vhodný na dymové líčenie očí:

 • Prebytok iného make-upu na tvári (bronzer, kontúrovanie, výrazná rúž…)
 • Vynechanie rozjasňovača alebo svetlejšieho očného tieňa 
 • Príliš veľa farby na očiach (panda je roztomilá len v zoo a vo voľnej prírode, nie na tanečnom parkete)
 • Používanie príliš hrubých očných liniek

Určite to vyskúšajte:

 • Použite bielu alebo inú svetlú ceruzku na oči na spodnú vodnú linku
 • Na dymové oči použite inú farbu (na denné nosenie môžete použiť hnedú, svetloružovú, broskyňovú…)
 • Jemný rúž na líčka (nebudete vyzerať mŕtvo)

Určite je tiež dobré najprv vyskúšať dymové líčenie očí. Je pravdepodobné, že si pozriete nespočetné množstvo videonávodov, kým dosiahnete dokonalý vzhľad očí. Tiež je dobré mať sadu kvalitných (a hlavne čistých) štetcov na líčenie, ktoré sú vhodné na rozmazávanie farby na viečku. Veľmi dôležitý je aj primerane pigmentovaný a dlhotrvajúci očný tieň, ktorý nebude na vašich očiach vyzerať príliš podobne. (Určite to poznáte. Tiene vyzerajú v palete rôzne a na oku je rozdiel medzi nimi prakticky nepostrehnuteľný.) Výdrž však môžete zlepšiť použitím podkladovej bázy pod očné tiene.

kouřové líčení očí

Ako na sofistikované dymové líčenie očí?

Aj keď to vyzerá, že sa pri vytváraní dymového oka chystáte na vojnu, v skutočnosti je to celkom jednoduché.

Postupujte takto:

 • Postupujte takto:Na viečko naneste stredne intenzívnu farbu (stredne hnedú, béžovú, sivú…).
 • Vytvorte si hornú linku, ktorá sa čo najviac približuje línii rias (ak si nie ste istí, použite namiesto klasického tieňa gélovú/krémovú linku a potom ju rozotrite štetcom).
 • Na hornú linku naneste tmavší očný tieň (tmavohnedý, tmavosivý, čierny, tmavozelený…) a rozotrite ho tak, aby bol veľmi intenzívny pri riasach a pomaly sa strácal smerom k stredu viečka, v prípade potreby použite menší štetec na pridanie ďalšieho tmavého tieňa do spodnej časti viečka.
 • Naneste riasenku
 • Pridajte farebne zladený rozjasňovač do vnútorného kútika oka

Pri dymovom líčení očí si môžete dovoliť nosiť umelé riasy. Ale ak sa to chystáte urobiť prvýkrát, skúste to znova. Nalepiť riasy tak, aby boli rovné a vyzerali prirodzene, rozhodne nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. (Je možné, že si budete musieť skrátiť riasy, že si ich nalepíte krivo, že budete musieť prekryť prúžok očnou linkou, že sa vám stane nehoda s čiernym lepidlom na riasy…)

V neposlednom rade, ak máte malé oči, nezmenšujte ich tým, že budete mať tmavú spodnú líniu. Ženy, ktoré vyzerajú dobre, sú v menšine.

Máte obľúbený dymový vzhľad očí?

Zdroje informácií

https://www.glamour.com/gallery/the-dos-and-donts-of-smoky-eye-makeup – Dymové oči: čo robiť a nerobiť (anglicky)

https://www.glamourmagazine.co.uk/gallery/how-to-do-a-smokey-eye – Dymové líčenie očí krok za krokom (anglicky)

Vložiť komentár