Ako urýchliť spaľovanie tukov? Môžete si pomôcť prirodzeným spôsobom

Kilá navyše mnohým z nás robia vrásky. Okrem toho, že nám bránia nosiť naše obľúbené oblečenie, môžu nám dokonca spôsobiť zdravotné problémy. Lenže ani po intenzívnom cvičení a zmene stravy nemusíme vidieť veľké výsledky. Preto sa pozrieme na niekoľko tipov, ako môžete podporiť rýchlejšie spaľovanie tukov.

Hoci sa nás spoločnosť snaží presvedčiť o opaku, tukové tkanivo nemožno vnímať len negatívne. Naši predkovia napríklad prežili obdobia, keď nemali dostatok potravy (tuk slúži ako zásobáreň energie).) Tuk je tiež hormonálne aktívny (čo je dôležité najmä pre ženy), chráni naše vnútorné orgány pred poškodením a je dôležitý pre normálnu termoreguláciu.

Na druhej strane musíme pripustiť, že nedostatok pohybu, psychické problémy, ktoré spôsobujú emocionálne prejedanie, a nadbytok nezdravých potravín vedú k rýchlemu nárastu hmotnosti, ktorého nie je ľahké sa zbaviť. Najistejším spôsobom, ako schudnúť, však nie je hladovanie, ale zdravá strava a dostatok pohybu.

ako spaliť tukyMôžete tieto dva zabijaky tuku podporiť ďalšími tipmi na chudnutie? Na to sa pozrieme nižšie.

Spaľovače tukov

Ak chcete zefektívniť čas strávený cvičením, môžete vyskúšať spaľovače tukov, ktoré zvýšia váš výkon. Hľadajte napríklad také, ktoré obsahujú chitosan. Chitosan je látka prírodného pôvodu, ktorá sa nachádza v tvrdých vonkajších vrstvách mäkkýšov. Dá sa však získať aj z niektorých húb. Je zaujímavé, že chitosan sa v žalúdku mení na gél. V dôsledku toho by sa malo zhoršiť vstrebávanie tukov. Niektoré zdroje tiež uvádzajú, že by mal pomáhať znižovať hladinu cholesterolu. V spojení so zdravým životným štýlom podporuje chudnutie.

Proteíny

Ak nechcete prísť o aktívnu svalovú hmotu a nechcete byť hladní, dobrým tipom by pre vás bola strava so značným podielom bielkovín. (Takže žiadne mäso nasiaknuté tukom.) Bielkoviny môžu regulovať chuť do jedla a podporovať spaľovanie tukov.

čo na spalovanie tukov

Spánok

Možno tomu nechcete veriť, ale cesta k štíhlejšej línii vedie nepochybne cez pravidelný spánok. Ak máte málo spánku, nebudete mať dostatok energie na cvičenie. Okrem toho vaše telo bude nedostatok energie kompenzovať tým, že vás bude nútiť jesť nezdravé a vysokokalorické potraviny.

Voda

Veľa ľudí o tom nikdy neuvažuje, ale nadbytočné kalórie sa dajú vypiť. Namiesto polotučného mlieka si do kávy dajte plnotučné mlieko, oslaďte si čaj alebo si dajte obľúbenú limonádu. Ovocné šťavy a džúsy tiež obsahujú veľa kalórií a nepochybne aj alkohol. Ak teda chcete mať príjem kalórií pod kontrolou, snažte sa piť čo najviac čistej vody.

Káva

Ak to nepreháňate (a nesladíte), káva vám môže pomôcť zhodiť nadbytočné kilogramy. Ako vieme, do mnohých spaľovačov tukov sa pridáva kofeín, ktorý môže mierne zrýchliť metabolizmus.

ako schudnuť spalovanie

Probiotiká

Stav črevnej mikroflóry môže tiež úzko súvisieť s chudnutím. Ak nie je v harmónii, môže zvýšiť vstrebávanie tukov z jedla, ktoré konzumujete. Z tohto dôvodu môžete skúsiť pravidelnejšie konzumovať kimči, kyslú kapustu, kefír, kombuchu a iné probiotické potraviny a nápoje.

Prerušovaný pôst

Niektorým ľuďom vyhovuje aj prerušovaný pôst, počas ktorého sa opakujú obdobia normálneho jedenia a pôstu. (Zvyčajne je to jeden deň takto a druhý deň inak.) Niektorí ľudia tiež konzumujú jedlo len niekoľko hodín. (Diéta 16:8 a pod.) Pri tejto metóde si však musíte dávať pozor na veľkosť porcií jedla a ich kalorickú náročnosť.

Ako vidíte, chitosan je dobrá voľba, ktorú možno kombinovať s cvičením, zmenou stravovacích návykov a ďalšími tipmi, ktoré podporujú spaľovanie tukov.

Zdroje informácií

https://www.harmoline.cz/spalovani-tuku/ – Rýchle spaľovanie tukov (česky)

https://www.healthline.com/nutrition/best-ways-to-burn-fat – 12 udržateľných spôsobov spaľovania tukov (anglicky)

https://www.verywellfit.com/body-into-fat-burning-machine-1231548 – Ako spáliť viac tuku (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/chitosan-supplements – Všetko o chitosane (anglicky)

Vložiť komentár