Neviete, ako na domácu masku na vlasy? Vyskúšajte týchto 5 tipov!

Nie sú vaše vlasy v najlepšom stave? V takom prípade chápeme, že sa na svoj odraz v zrkadle pozeráte s miernou nedôverou a frustráciou. Ale čo keby sme vám povedali, že vám môže pomôcť prírodná maska na vlasy, ktorú si môžete vyrobiť z vecí, ktoré sa skrývajú vo vašej skrinke s potravinami?

Najúčinnejšia maska na vlasy nemusí byť drahá. Dôležité je, že obsahuje správne zložky, ktoré majú pozitívny vplyv na vzhľad vašich vlasov. Ale aj pri skúmaní domácich receptov musíte byť pri posudzovaní ich relevantnosti kritickí. Napríklad želatínová maska na vlasy nedokáže urobiť toľko ako domáca maska na kučeravé vlasy vyrobená zo správneho druhu výživného oleja.

Všeobecne sa tiež odporúča dodržiavať pravidelnosť aplikácie. Pre vlasy je najlepšie, ak si masku doprajete aspoň raz alebo dvakrát týždenne (za predpokladu, že sú vaše vlasy naozaj v zlom stave.)

Nižšie sa pozrieme na to, čo všetko môžete vyskúšať.

Žĺtky na vlasy

žĺtky na vlasy

Je zaujímavé, že prvé správy o použití vaječných žĺtkov na vlasy pochádzajú z 11. storočia. Hoci sme sa odvtedy posunuli o niečo ďalej, znamená to, že ľudia stále veľmi dôverujú svojim účinkom. Najmä tí, ktorí majú suché a poškodené vlasy, ktoré potrebujú naozaj dobrú výživu.

Ako postupovať: Zmiešajte 2-3 celé vajcia s 2-3 kvapkami citrónovej šťavy. Potom šľahajte, až kým nezískate penovú konzistenciu. Potom si vajíčko votrite rukami do vlasov a nechajte ho pôsobiť 20 minút. Nakoniec si vlasy opláchnite studenou alebo vlažnou vodou, čím znížite riziko zrazenia vajíčka vo vlasoch. Nakoniec si umyte vlasy ako zvyčajne.

Kávová maska na vlasy

kávová maska na vlasy

Káva prekrvuje pokožku hlavy, čo podporuje lepší prístup k živinám (a tým aj lepší rast vlasov). Káva môže tiež zlepšiť lesk vašich vlasov.

Ako postupovať: Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu mletej kávy s jednou polievkovou lyžicou medu a jednou polievkovou lyžicou olivového oleja. Zmiešajte všetky prísady a nechajte ich pôsobiť na vlasoch aspoň 30 minút. Nakoniec vlasy opláchnite a dôkladne umyte.

Horčičná maska na vlasy

Horčičná maska na vlasy sa používa najmä v exotických krajinách. Napríklad v Indii. (A ako viete, indické ženy majú pekné husté a dlhé vlasy, takže na tejto maske asi niečo bude.)

Ako postupovať: Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu horčičného oleja s 2 polievkovými lyžicami čistého gélu z aloe vera. Túto zmes naneste na pokožku hlavy a prstami ju trochu vmasírujte. Asi po 30 minútach masku zmyte šampónom.

Maska na vlasy z kokosového oleja

Kokosový olej je dnes veľmi dobre dostupný, čo nám umožňuje používať ho (okrem varenia) aj na kozmetické účely. Maska na vlasy s kokosovým olejom je ideálna pre suché a poškodené vlasy, pretože kokosový olej dokáže dobre udržať vlhkosť.

Ako postupovať: Potom vlasy ľahko navlhčite sprejom a naneste na ne teplý (nie horúci) olej. Ideálne v dĺžkach a najsuchších oblastiach. Zakryte si vlasy kúpacou čiapkou a počkajte 1-2 hodiny. Nakoniec si umyte vlasy ako zvyčajne.

Medová maska na vlasy

Medová maska na vlasy
Med obsahuje antioxidanty, minerály a ďalšie látky, ktoré vyživujú telo. Z tohto dôvodu ho môžete použiť aj na vlasy, ktoré si z neho vezmú presne to, čo potrebujú.

Ako postupovať: Zmiešajte ½ šálky medu a ¼ šálky olivového oleja. Túto zmes krátko zohrejte v mikrovlnnej rúre. (20 sekúnd by malo stačiť.) Potom masku premiešajte a počkajte, kým vychladne. Naneste ho na vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút. Nezabudnite si na konci umyť vlasy.

Aká je vaša obľúbená domáca maska na vlasy?

Zdroje informácií

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321971 – Vaječné žĺtky na vlasy (anglicky)

https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/coffee-hair-masks-for-healthy-hair – Kávová maska na vlasy (anglicky)

https://www.india.com/lifestyle/homemade-mustard-oil-hair-masks-4-diy-hair-packs-to-nourish-your-hair-and-scalp-2458453/ – Horčičná maska na vlasy (anglicky)

https://www.healthline.com/health/coconut-oil-hair-mask – Maska na vlasy s kokosovým olejom (anglicky)

https://www.healthline.com/health/honey-hair-mask – Medová maska na vlasy (anglicky)

Vložiť komentár