Ako na svadobné líčenie: Postup krok za krokom

Svadba je pre mnohé ženy veľkým dňom, ktorý zažijú len raz za život. Z tohto dôvodu sa snažia, aby bolo všetko úplne dokonalé. Skôr ako si vyskúšate svadobný účes, nezabudnite na jemné svadobné líčenie, ktoré prežije emotívne „áno“ aj následnú oslavu.

Všetky ženy chcú byť obľúbené, najmä keď ich čaká veľký deň, počas ktorého sa stanú manželkami svojho milovaného partnera. Keďže nevesta má pred sebou pohľad ženícha, svadobčanov a objektív fotoaparátu fotografa, je pochopiteľné, že sa chcete uistiť, že vyzeráte ako z časopisu a že váš mejkap aspoň trochu vydrží.

Či už riešite svadobné líčenie pre blondínky alebo hnedé oči, nižšie sa venujeme všetkému, čo môžete vyskúšať. (A na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť).

Toto určite potrebujete

ako na svadobné líčenie

Ako určite viete zo svojich skúseností, nie každý make-up je dostatočne odolný, aby vydržal v perfektnom stave celý deň. Preto je mimoriadne dôležité premyslieť si, s čím presne budete vy alebo váš vizážista pracovať.

Každá nevesta potrebuje:

  • Kvalitný, dlhotrvajúci make-up s korektorom (ktorý vydrží slzy, paru a láskavosť členov rodiny a priateľov)
  • Podklad pod očné tiene
  • Vodoodolná maskara (čo si budeme hovoriť, nejedna žena si na svadbe trochu poplače)
  • Extra dlhotrvajúci tekutý rúž (ktorý zvládne svadobný bozk bez zafarbenia úst ženícha, prípitok a následnú recepciu)

Všetky tieto kozmetické potreby stoja pár drobných, takže sa do nich určite oplatí investovať. Pokiaľ ide o tekutý rúž, ten bude počas dňa potrebovať trochu upraviť, ale mnohé z nich vydržia vyzerať slušne niekoľko hodín.

Kto hovoril o klasickom líčení?

make-up-na-svadbu

Každá nevesta má inú osobnosť, takže svadobné líčenie by nemalo byť štandardizované. (Z rovnakého dôvodu sa nenechajte tlačiť do niečoho, v čom sa necítite dobre.) Ak si to situácia vyžaduje a máte na to zručnosti, môžete sa na svadbu nalíčiť sama. Vizážista nie je nevyhnutnosťou.

Glamour

Ak sa vám páči hollywoodsky štýl, môžete si dovoliť pravé Glamour líčenie, ktoré zahŕňa líčenie celej tváre, kontúrovanie, precízne upravené obočie, rozjasňovač, výrazné (napríklad šampanské) očné tiene a výraznejšie umelé mihalnice. V tomto prípade však zachovajte prirodzený odtieň úst.

Nahý vzhľad

Opakom predchádzajúceho líčenia je nude vzhľad, ktorý dosiahnete použitím veľmi ľahkého make-upu alebo BB krému, ktorý len zjednotí tón pleti. Obočie by malo byť prirodzene tvarované. (Ak si to môžeš dovoliť, môžeš ho jednoducho nastaviť bezfarebným gélom na obočie.) Líčka zvýrazni prirodzene vyzerajúcim (ale šťavnatým) rúžom a rozjasňovačom. Horné viečka ozdobte tenkou linkou čiernej alebo hnedej tekutej linky a dostatočným množstvom maskary. Ak používate rúž, opäť si vyberte prirodzenejšie odtiene.

líčenie na svadbu

Zvýraznený pohľad

Zvýraznený vzhľad je tiež veľmi obľúbený. Dodajte svojej tvári prirodzený vzhľad tým, že ju rozjasníte väčším množstvom rozjasňovača. Potom si môžete na oči naniesť gélový rozjasňovač alebo trblietavé očné tiene s trochou vazelíny. Vďaka tomu dosiahnete efekt „mokrého zvýraznenia“, ktorý vidíte v módnych časopisoch. Nakoniec nezabudnite na riasenku. (V prípade lesku na pery to necháme na vás, ale možno by ste sa s ním príliš leskli, takže by sme ho asi vynechali.)

Výrazné pery

Červené alebo inak výrazné pery sa skvele hodia k nude alebo klasickému líčeniu (s tekutou kontúrovacou ceruzkou) a môžete ich doplniť dlhotrvajúcim tekutým rúžom. Ak neviete, aký odtieň zvoliť, skúste sa inšpirovať farbou svojej svadobnej kytice (krásna je červená, lososová, ružová, fuksiová a bordová).

Aký make-up ste mali na sebe v deň svadby?

Zdroje informácií

https://www.brides.com/wedding-makeup-ideas-real-brides-4797560 – 60 tipov na svadobné líčenie (anglicky)

Vložiť komentár