Nebezpečné trendy: Toto vám poškodí upravený vzhľad!

Dnešnému svetu vládnu sociálne siete. Ak vytvoríte dostatočne zaujímavý obsah, je pravdepodobné, že si časom vybudujete silnú základňu sledovateľov, ktorí budú robiť všetko, čo im poviete. Problémom je, že takíto podnikavci vytvárajú trendy, ktoré sú nevhodné alebo priamo nebezpečné. Preto sa pozrieme na to, na čo by ste si mali dávať pozor pri surfovaní na internete.

Výhodou dnešnej doby je nepochybne to, že hviezdou sa môže stať takmer každý. Nemusíte teda čakať, kým vás na ulici osloví náhodný agent z modelingovej agentúry, ani na iný typ objavenia vašej jedinečnosti. To však ide ruka v ruke s problémom, že nám môžu radiť ľudia, ktorí nie sú odborníkmi vo svojom odbore. V honbe za senzáciami sa podelia o nejakú kozmetickú alebo pleťovú kúru, ktorá by mala byť v istom zmysle prospešná, ale v konečnom dôsledku vám môže skôr ublížiť.

Preto sa pozrieme na niektoré z najhorších vecí, ktoré môžete nájsť na internete a z ktorých by ste si rozhodne nemali brať príklad.

DIY kozmetika

Určite je skvelé, ak si môžete doma vyrobiť vlastnú soľ do kúpeľa alebo jednoduchú masku na tvár DIY. Rozhodne sa však nepúšťajte do ničoho zložitejšieho, čo si vyžaduje vysokú vstupnú kvalitu materiálov, odborné znalosti a bezpečnostné testy. Zvyčajne hovoríme o domácich krémoch a iných kozmetických výrobkoch, ktoré obsahujú pre vás neznáme látky. (Prírodné zložky nemajú takú dlhú trvanlivosť, takže môžu začať plesnivieť a žltnúť. Manipulácia s chemikáliami môže spôsobiť podráždenie a iné vážne problémy.)

Agresívne peelingynebezpečná kozmetika agresivné peelingy

Niektoré ženy nechcú utrácať peniaze za kozmetičku, a tak sa nejako zákerne dostanú k profesionálnej kozmetike, ktorá im pri neodbornom zaobchádzaní môže ublížiť. Platí to najmä pre silné chemické peelingy, ktorých popularita v poslednom čase stúpa. Keďže môže dôjsť k podráždeniu a popáleniu, vždy si vyberte peeling na domáce použitie a v prípade nepríjemného pocitu ho okamžite odstráňte.

Domáce odstránenie pieh a materských znamienok

Čo by ste rozhodne nemali robiť, je odstraňovať pehy a znamienka sami. Nemusí to dopadnúť dobre. Ak vás trápi znamienko, navštívte dermatológa, ktorý vám ho buď vyreže, alebo vypáli laserom. Na pehy nepoužívajte agresívnu citrónovú šťavu alebo bielidlo, ale používajte make-up, opaľovací krém alebo siahnite po špeciálnom kréme, ktorý vyrovnáva tón vašej pleti. Všetko ostatné je naivný hazard so zdravím.

Používanie dezodorantu namiesto podkladu

odstranenie peih znamenok

Môže sa to zdať ako skvelá úspora peňazí, ale v skutočnosti je to hlúpy nápad. Dezodorant patrí do podpazušia, kde dokáže redukovať pot a jeho zápach. Rozhodne však nepatrí na citlivú pokožku tváre. Ak to však musíte vyskúšať, nebuďte prekvapení, ak môžete očakávať problémy s upchatými pórmi, akné a zápalmi.

Lepidlo na čierne bodky

Ďalší rádoby chytrý nápad hovorí, že čierne bodky môžete odstrániť pomocou lepidla. Okrem toho, že sa vám lepidlo môže dostať do oka (čo naozaj nechcete), môže podráždiť vašu pokožku.

Krém proti hemoroidom na opuchnuté oči

domace bielenie pokožky

Ak vás už dlho trápia kruhy pod očami a opuchy, je pochopiteľné, že sa ich chcete zbaviť. Rozhodne by ste však nemali skúšať aplikovať krém na hemoroidy pod oči. Už len preto, že pokožka okolo očí je veľmi citlivá a nemôže sa na ňu len tak niečo dostať. Oveľa lepším riešením je priložiť si na oči dva plátky vychladenej uhorky.

Domáce bielenie pokožky

Toto už bolo spomenuté v jednom z predchádzajúcich bodov, ale je to také zlo, že ho musíme spomenúť v samostatnom odseku. NIKDY, a tým myslíme naozaj NIKDY, nepokračujte v bielení pokožky. Najmä ak máte v úmysle siahnuť po priemyselných chemikáliách. Je to hazard s vašou krásou aj zdravím. (A tiež sa pokúste prijať skutočnosť, že máte tón pleti, ktorý sa nedá zosvetliť. Možno nezodpovedá súčasným trendom, ale to neznamená, že je vaša farba pleti menej krásna.)

Už ste niekedy prepadli nebezpečnému trendu? Ak áno, ako to dopadlo?

Zdroje informácií

https://www.thehealthy.com/beauty/dangerous-beauty-trends/ – Nebezpečné beauty trendy (anglicky)

https://www.insider.com/skin-care-trends-dermatologists-hate-2018-12 – Čo nerobiť v starostlivosti o pleť podľa odborníkov (anglicky)

 

Vložiť komentár