Trendy pixie účes: Vyskúšajte týchto 10 variácií!

Účes pixie sa v posledných rokoch stal nepopierateľným trendom medzi ženami všetkých vekových kategórií. Pixie strih sa veľmi ľahko udržiava a vyzerá šik na študentkách aj zrelých ženách, ktoré už majú niečo za sebou. Existujú však nejaké jeho variácie, ktoré sa oplatí vyskúšať?

Tento odvážny a štýlový strih s krátkymi vlasmi a výraznými kontúrami si získal popularitu vďaka svojej praktičnosti, univerzálnosti a schopnosti zvýrazniť jedinečné črty každej tváre. Od celebrít na červenom koberci až po obyčajné ženy v každodennom živote, strih pixie priťahuje pozornosť svojou eleganciou a nonšalantným šarmom, vďaka ktorému budete trendy v každej situácii. V tomto je veľmi podobný mikádu, ktoré môže byť vhodnou voľbou pre ženy, ktoré si netrúfajú na príliš krátke vlasy, ktoré ponúka strih pixie.

Niektoré ženy môžu mať pochybnosti o tom, či je kratší pixie vhodný napríklad ako účes na ples. Nižšie uvedené nápady na jeho variácie vás však ľahko presvedčia, že sa nemusíte obávať.

Tak sa na to poďme spoločne pozrieť!

Upravené pixie

Ak necháte hornú časť a boky dlhšie ako pri klasickom pixie, môžete účesu dodať objem a zmeniť jeho tvar. Vaše vlasy tak budú vyzerať zaujímavejšie a budete sa cítiť sebavedomejšie.

 

 

Nadýchaná pixie s balayage

Ak máte pochybnosti, zvoľte kombináciu melírov a kontrastných melírov, ktoré sa hodia rovnako dobre pre krátke účesy ako pre dlhšie. Bonus: keď si tento pixie necháte narásť do dĺžky, jeho pôvodný asymetrický strih zostane zaujímavý.

 

 

Klasický pixie

Keď sa povie strih Pixie, vybaví sa vám tento klasický a nadčasový strih. Ak sa budete držať klasického strihu, môžete si vybrať aj modernú farbu vlasov, napríklad nádhernú striebornú blond, pastelovú ružovú alebo fialovú.

 

 

Dvojfarebné pixie

Dnešné pixie strihy sa niekedy môžu zdať príliš mainstreamové pre niekoho, kto vyžaduje trochu drzosti, takže v takejto situácii nechajte kaderníka pridať trochu „uhladenej“ textúry. Na zvýraznenie textúry použite aj trochu pomády.

 

 

Pixie bob

Tu je extravagancia trochu viditeľnejšia, pretože tento štýl dodáva zadnej časti hlavy veľký objem. A to by si nedovolil len tak hocikto. Navyše sú vlasy vpredu o niečo dlhšie, takže prirodzene rámujú tvár. Pri tomto type pixie počítajte s tým, že vlasy vzadu na hlave budete pravidelne fénovať.

 

 

Dlhé pixie

Myslíte si, že dlhšie vlasy a pixie strih sa k sebe nehodia? Omyl. Aby ste však vyzerali dobre, nezaobíde sa to bez správne zostrihanej ofiny alebo strapcov a každodenného fúkania, ktoré dodá vašim vlasom potrebný optický objem.

 

 

Pixie s ofinou (voliteľne v mokrom vzhľade)

Odrastený, rozstrapatený pixie strih s ofinou vyzerá obzvlášť sexi na čiernych vlasoch, ktorým mokrý vzhľad dodáva extra textúru, aby vyzerali ešte zaujímavejšie. Uistite sa, že na mokrý vzhľad používate správny gél. Lesk v spreji nie je povinný, ale veľmi sa odporúča!

 

 

Nezbedné pixie

Pixie rozhodne nemusí byť vyfúkaný alebo dokonale vyžehlený. Nebojte sa vyskúšať menej upravenú verziu, ktorá môže byť vzadu na hlave viac rozstrapatená. Z technických dôvodov je však vhodnejšie mať pri tomto type pixie vlasy o niečo dlhšie, inak hrozí, že nebudú vyzerať tak dobre.

 

Vlnité pixie

Vďaka správnemu strihu, o ktorý sa postará kaderník, bude účes Pixie vyhovovať aj ženám s vlnitými vlasmi, ktoré by si ho bežne nevybrali. Jeho výhodou je, že ľahkosť vlasov podporí ich prirodzené vlnenie.

 

 

Nedokonalý pixie

Bojíte sa, že trochu nedokonale ostrihané vlasy nemôžu nikomu slušať? Tak to sa veľmi mýlite. Pixie s trochu nedokonale asymetrickým strihom dokonale zvýrazní jemné ženské črty. Najmä ak mu nechýba dokonalý styling a správna farba, ktorou môže byť odtieň elfskej blond.

 

 

Vložiť komentár