Účes na ples: 8 inšpiratívnych tipov na formálny účes

Ples je veľká spoločenská udalosť, ktorú si väčšina z nás chce užiť. Málokto z nás sa však narodil ako zručný kaderník, takže možno budete mať problém vymyslieť pekný plesový účes, ktorý bude vyzerať zaujímavo, ale nebude príliš náročný. Aké jednoduché plesové účesy môžete vyskúšať?

Počas plesu sa chceme aspoň na pár hodín stať Popoluškou, ktorá má na sebe krásne šaty, upraví si vlasy a dá si záležať na mejkape. Veď každá žena chce vyzerať dobre a získať nejeden ohromený pohľad.

No zatiaľ čo šaty a líčenie mnohé z nás zvládnu, s vlasmi to už také jednoduché nie je. Niektoré ženy to riešia tak, že sa objednajú na úpravu vlasov v špecializovanom salóne, ktorý potom svoju prácu primerane ocení. Ale čo ak na to nemáte voľné peniaze? Prípadne máte záujem zlepšiť svoje zručnosti, ale obávate sa, že nedostatok skúseností bude mať za následok katastrofu?

formálny účes

V takom prípade vyskúšajte niektorého z týchto sprievodcov.

Drdol so zapleteným vrkočom

Vlasy dôkladne prečešte a zapleťte si jednu stranu (alebo obe) vlasov na vrchu hlavy a upevnite ich priehľadnou gumičkou. Potom vytvorte nízko posadený, možno aj trochu neporiadny drdol, ktorý upevnite sponkami. Potom cop obtočte okolo chvosta a zaistite ho pinetkami.

Pletený vrkoč okolo hlavy

V čase, keď na vrchole trendov dominuje plesový účes Wednesday Addamsovej, sa nemusíte obávať, že budete vyzerať ako Marfuška. Môžete na to ísť tak, že si po stranách hlavy zapletiete dva vrkoče, ktoré potom obtočíte a upevníte do drdolu sponkami. Ak máte príliš krátke vlasy, nebojte sa použiť príčesky, ktoré majú rovnakú farbu ako vaše vlasy.

Hollywoodske vlny

Hollywoodske vlny vyzerajú na prvý pohľad veľmi jednoducho, ale správna technika je nevyhnutná. Ak nemáte čas, môžete použiť širšiu kulmu. Pramene cik-cak vťahujte a vyťahujte (vďaka tomu je výsledný účes oveľa plastickejší). Po natočení prameň vlasov stočte do cievky a upevnite ho na hlave pinetou (kým úplne nevychladne). Potom vlasy prečešte hrebeňom a dobre ich nalakujte.

Na baletku

účesy na ples

Romantické duše môžu vyskúšať aj účes baleríny, ktorý si vyžaduje dostatočne veľkú šišku a niekoľko pinetiek. Ako bonus môžete použiť aj mašľu, ktorú po dokončení klasického drdolu obtočíte.

Rybí chvost trochu inak

Aj dobre zapletený vrkoč vyzerá veľmi reprezentatívne. Stačí vlasy dobre rozčesať a potom ich zviazať gumičkou. Uprostred vlasov nad gumičkou urobte slučku a cop zatiahnite dovnútra. Potom zo zvyšku vlasov zapleťte rybí cop a je to hotové. Ak chcete, môžete ešte pretiahnuť spodnú časť vrkoča cez pôvodnú dierku a zaistiť ho pinetkou. Potom získate rybí chvost.

60. roky

Nikdy nie je na škodu mať retro účes zo 60. rokov. Vlasy si dobre rozčešte a pramene okolo tváre nechajte na mieste. Potom si vlasy uprostred stiahnite do vrkoča (aby vrkoč nebol viditeľný za prameňmi okolo tváre). Vlasy si z oboch strán tváre zviňte do kľukatého tvaru a zaistite ich pinetkami, aby ste dosiahli hustý efekt bez zamotávania. Vzadu vlasy trochu nadvihnite a vytvorte stredne vysoký chvost.

Objemný culík

Mladšie ženy sa môžu chcieť podobať speváčke Ariane Grande, ktorá je známa svojím hustým chvostom. Stačí, ak si dáte dva copíky pod seba, aby spodný nebol tak viditeľný. Prípadne si môžete pomôcť umelými prameňmi, ktoré sú bežnou súčasťou outfitov mnohých celebrít.

Rozpletené vlasy s doplnkami

formálne účesy

Tí, ktorí majú pocit, že nič z vyššie uvedeného nie je úplne to pravé, môžu siahnuť po doplnkoch vrátane ozdobných sponiek do vlasov, ozdobných čeleniek, sponiek s ozdobami, ozdobných hrebeňov a retiazok atď. Aj s nimi dokáže veľké veci, takže so samotnými vlasmi nemusíte robiť nič.

Robíte si vlasy na ples sami, alebo uprednostňujete, keď sa o vás postará skúsený kaderník?

 

Vložiť komentár