Líčenie na ples: 3 tipy pre očarujúci výsledok

Plesová sezóna je práve v plnom prúde. A keďže sa možno v blízkej budúcnosti chystáte na slávnostnú udalosť, v dnešnom článku vám ponúkneme viac než len niekoľko tipov, ako sa nalíčiť a upraviť tak, aby z vás nikto ani na sekundu nespustil oči. Tak poďme na to!

Ples je ideálnou príležitosťou, ako sa zbaviť voľných nohavíc a tenisiek, po ktorých väčšina z nás siaha počas školského a pracovného týždňa. Výberu šiat zvyčajne venujeme veľa času, preto by bolo chybou pokaziť celkový dojem zle zvoleným outfitom, ku ktorému patrí aj plesové líčenie. A potom, samozrejme, plesový účes, ktorý vám pomôže vykúzliť kamarátka kaderníčka.

Na ples sa môžete v porovnaní s tým, čo sa bežne nosí, trochu odviazať. Na druhej strane, váš tanečný partner zrejme nebude príliš nadšený, ak po plieškach skončí so stopou ťažkého mejkapu na tričku. Navyše, ani klasický alebo tekutý rúž nemusí byť ideálny, pretože ten klasický sa v okamihu prilepí na sklo. Tekutý síce vydrží oveľa viac, ale ak plánujete na plese jesť, tuk z jedla ho môže v strede pier rozpustiť.

Ako teda dosiahnuť, aby to vyzeralo dobre, ale aby ste to nepreháňali?

Líčenie na maturitný ples

Líčenie na maturitný ples

 

Na plese býva veľa mladých ľudí, takže nemá zmysel sa zbytočne starnúť. Zvoľte si radšej líčenie, ktoré podčiarkne vašu sviežosť a prirodzenú krásu.

Použite hnedé, nude alebo béžové očné tiene, ktoré môžu mať rôznu hĺbku a povrchovú úpravu. (Takže si s nimi môžete urobiť ľahšie dymové líčenie očí.) Na zvýraznenie vašich rias poslúži maskara alebo prirodzene vyzerajúce trsy umelých rias aplikované pinzetou. Na tvár si potom môžete naniesť korektor na zakrytie nedokonalostí a púder. Chybu neurobíte ani primeraným kontúrovaním tváre a malým množstvom prirodzeného rúžu. Nepreháňajte to však, pretože bez neho budete mať po tanci vo vyhriatej miestnosti červenú tvár. Pery môžu byť v rovnakom odtieni ako šaty, ale vhodný je aj prirodzený rúž alebo lesk.

Líčenie na maškarný ples

Líčenie na maškarný ples

 

Pri líčení na maškarný ples veľa závisí od toho, čo presne chcete dosiahnuť. Ak sa napríklad chystáte za mačku, ideálne je tmavé mačacie líčenie očí s vonkajším kútikom vytiahnutým nahor. Potom si môžete líca nalíčiť malým fúzikom. Morské panny a iné mýtické a rozprávkové bytosti môžu siahnuť po netradičných pastelových farbách a nalepovacích kamienkoch. Bojovníčky si zasa môžu zvoliť líčenie celej tváre s čiernymi rozmazanými tieňmi a linkami, ktorými si môžu na čelo a líca namaľovať napríklad runu alebo ornament.

Hasičský ples

Každá dospelá žena si vyberá svoj vzhľad na hasičský ples čisto podľa seba. Napríklad staršie dámy majú tendenciu zachovať decentné líčenie a obliecť si decentný kostým, ktorý nikdy neurazí. A potom sú tu ženy, ktoré si na takúto udalosť zaobstarajú slávnostné šaty a pred podujatím strávia hodiny kulmovaním vlasov a dolaďovaním celkového výsledku.

Zvyčajne sa neodporúča použiť príliš tmavý odtieň make-upu. Okrem toho by jeho vrstva nemala byť ani príliš hrubá, pretože potom líčenie nebude vyzerať prirodzene. Nevhodné sú aj výrazné umelé mihalnice, pretože ako bonus môžu prispieť k zvýšenému namáhaniu očí. Namiesto toho sa rozhodnite pre prirodzené líčenie, ktoré môže vychádzať z farby šiat alebo doplnkov. To isté platí aj pre líca, rovnako ako pre ples. Vaše líca budú červené aj po tanci a kvôli teplu v sále, preto sa neoplatí preháňať to s nimi pred odchodom z domu.

Ďalšie tipy na prípravu

líčenie na hasičský ples

 

Líčenie možno vhodne podporiť aj správnymi šperkami na ples. Menej je však niekedy viac. Ak máte vo vlasoch korunku alebo iný typ ozdobnej čelenky, nenoste už masívny náhrdelník, prsteň, náušnice a náramok. V ideálnom prípade sa vždy snažte zladiť zvolené šperky farebne a štýlovo.

Pred podujatím môžete navštíviť aj nechtového technika, ale ani to nemusí byť pravidlom. Nechty si môžete upraviť aj doma. Budete potrebovať len trochu času, premyslený plán a kvalitné nástroje, medzi ktoré by určite mal patriť lak (prípadne kamienky a podobne).

Je tiež užitočné zamyslieť sa nad:

  • Výber správnej kabelky a obuvi (kabelka by nemala byť príliš veľká, ale mali by sa do nej zmestiť napríklad náhradné pančuchy, náplasti a rúž s matnými papiermi; obuv by mala byť vhodná na tanec a mala by mať gélové vankúšiky, aby sa zabránilo vzniku pľuzgierov).
  • Zladenie vzhľadu s partnerom (môže sa zladiť napríklad farba kravaty/fľaše a vreckovky)
  • Striedmosť v pití alkoholu (určite nechcete počas podujatia niekde spadnúť a zraniť sa)

Pri poslednom bode sa na chvíľu zastavíme, pretože veľa žien na to nemyslí. Vždy majte v kabelke preukaz zdravotného poistenia. Prečo? Pretože máme v živote skúsenosť, že niekedy stačí jeden nesprávny krok, aby došlo k vážnemu úrazu (aj bez toho, aby sme predtým pili alkohol). Nosenie preukazu poistenca pri sebe môže zdravotníkom uľahčiť včasné poskytnutie pomoci v krajnom prípade. Pred odchodom z domu sa preto vždy uistite, že ju máte pri sebe.

Ako sa pripravujete na ples?

Vložiť komentár