Úprava obočia: Aké sú metódy a čo na ne potrebujete?

Správny tvar obočia môže orámovať vašu tvár a dodať jej jedinečný charakter. Lenže nie všetky ženy majú to šťastie, že ich obočie je optimálne tvarované a husté. Preto existuje mnoho metód, ako si obočie upraviť doma alebo v salóne. Čo všetko môžete vyskúšať, vám prezradíme v našom dnešnom článku.

Obočie je pre mnohé ženy zdrojom nízkeho sebavedomia. Rovnako ako vlasy a nechty môže zle rásť, nemusí byť veľmi výrazné a jeho úprava môže zabrať veľa času. Je teda pochopiteľné, že existujú najrôznejšie triky, ktoré vám pomôžu získať dokonalé obočie. Zatiaľ čo niektoré z týchto metód sa dajú robiť doma (ale často sa musia denne opakovať), niektoré sa robia v špecializovaných salónoch. Keď sú urobené dobre, vydržia vám dlhšie. Na druhej strane ich obstaranie býva drahšie.

metody úpravy obočia

Ak uvažujete o zvýraznení a úprave obočia, prinášame vám všetky možnosti, ktoré sa vám môžu hodiť.

Laminácia obočia

Laminácia obočia je technika, ktorá sa zvyčajne vykonáva v špecializovaných salónoch. Procedúra trvá zvyčajne približne 45 minút. Okrem laminovania sa obočie aj farbí, takže by ste mali odísť domov s čo najlepšou verziou svojho prirodzeného obočia. Počítajte však s tým, že laminovanie nie je trvalé, efekt zvyčajne vydrží len 3-4 týždne. Ak je však vaším najväčším nepriateľom každodenná starostlivosť o obočie a nevadí vám, že budete musieť chodiť na laminovanie každý mesiac, môže to byť pre vás dobrá voľba.

Lash lifting

Niekedy zohráva úlohu pri celkovom dojme z obočia aj to, aké dlhé a upravené sú vaše riasy. Ak potrebujete zmenšiť priestor medzi obočím a riasami a ste spokojní s tvarom, hustotou a farbou svojho obočia, môžete vyskúšať lifting rias, ktorý spočíva v ich predĺžení a natočení. Prebytočný priestor medzi okom a obočím by sa tak mal optimálne zmenšiť. Najlepší výsledok sa opäť dosiahne v špecializovanom salóne.

Microblading

Microblading patrí k ďalším moderným metódam úpravy obočia v salóne. V porovnaní s laminovaním trvá microblading o niečo dlhšie, počítajte s tým, že bude trvať 1,5 až 2 hodiny. Dôležitá je aj aplikácia anestetika a predbežné tvarovanie obočia. Jednotlivé chĺpky sa potom vykresľujú jemným ostrím s pigmentom. Účinok tohto zákroku môže trvať až dva roky, takže je oveľa trvalejší.

Domáce farbenie obočia

Domáce farbenie obočia

Ak nechcete míňať veľké peniaze za profesionálnu úpravu obočia v salóne, máte pre strach urobené, ale chcete aj niečo trvalejšie, môžete vyskúšať domáce farbenie obočia. Asi najdôležitejší je správny výber farby obočia, pretože nie všetky ženy môžu siahnuť po čiernej alebo výraznej hnedej.

V neposlednom rade majte po ruke vhodný aplikačný štetec na presnejšie zvýraznenie obočia. (Inak budete po farbení vyzerať ako medveď.) Pred farbením obočia sa nezabudnite uistiť, že je zbavené všetkých nečistôt. Obvyklá doba pôsobenia farby na obočie je 5 až 10 minút. Po úspešnom farbení môže efekt vydržať až 8 týždňov.

Vykresľovanie obočia

Ak vám nevadí každodenná úprava a tvarovanie obočia (napríklad kvôli nižšej cene a istejším výsledkom), môžete na tvarovanie obočia použiť tiene vo vhodnom odtieni, špeciálne sady na obočie, tónovacie gély na obočie, gélové farby na obočie a mnoho ďalších trikov (veľmi obľúbené sú aj ceruzky a perá na obočie).

V ideálnom prípade použite niekoľko odtieňov, ktoré sú si navzájom podobné, pretože potom bude obočie vyzerať trochu plastickejšie. Okrem toho farebné gély na obočie môžu obočie aj zafixovať, aby sa počas dňa nedostalo tam, kam nemá.

Je však dosť možné, že budete musieť stráviť nejaký čas zdokonaľovaním svojej techniky, kým sa naučíte obočie správne upravovať a maľovať.

Mydlá a gély na obočie

Mydlá a gély na obočie

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí sa nemusia príliš starať o farbu a hustotu svojho obočia, ale zároveň chcete, aby malo lepší tvar, určite sa vám bude páčiť trend používania špeciálneho mydla, ktoré ho udrží vo vzpriamenej polohe.

Ak ide len o základnú úpravu, ktorá si nevyžaduje extravagantný efekt, postačí vám jednoduchý priehľadný gél na obočie, ktorý nájdete za pár korún prakticky v každej drogérii.

Ako si upravujete obočie? Prípadne, ktorú z týchto techník uprednostňujete?

 

Vložiť komentár