Vrásky: Ako na ne? Vyskúšajte týchto 7 babských rád!

Hladká pokožka je jedným zo symbolov mladosti. Nie je prekvapujúce, že vrásky na čele, pod očami, okolo očí a na ďalších miestach nie sú veľmi obľúbené. Keďže vám môžu pridať roky života a môžu spôsobiť, že sa budete cítiť menej sebavedomí, pozrime sa na niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Mať vrásky pod očami v mladosti nie je veľmi žiaduce. Na druhej strane sú ľudia, ktorým sa páčia, pretože z nich (celkom pravdivo) vyvodzujú, že sa často usmievate a myslíte to vážne. Na druhej strane, kult mladosti je neúprosný, takže je pochopiteľné, že sa v nich nemusíte cítiť dvakrát dobre.

Hoci je na trhu množstvo invazívnych skrášľovacích zákrokov, zvyčajne sa odporúča počkať s ich absolvovaním do vyššieho veku. Kým môžete, vyskúšajte prírodné riešenie vrások, ktoré pôsobí predovšetkým na povrchu a ktoré na ne môže za určitých podmienok bohato stačiť.

Ako odstrániť vrásky alebo ich viditeľne minimalizovať?

Náplasť na vrásky

Náplasť na vrásky

Náplasti sa najčastejšie používajú pod oči ako maska. Môžu byť napustené kolagénom alebo inou účinnou látkou, ktorá dokáže hydratovať a spevniť citlivé a jemné očné okolie. Tieto náplasti nájdete za pár korún v drogérii alebo v lepšom obchode s kozmetikou. V mnohých prípadoch vás vyjdú na pár korún. Keďže ich účinok nie je trvalý, budete ich musieť používať niekoľkokrát mesačne.

Krém na vrásky

Krém (nielen) proti vráskam by mal byť pravidelnou súčasťou vašej starostlivosti o pleť. Ideálne je nanášať krém ráno a večer na dokonale vyčistenú pleť. Na vrásky môžu dobre pôsobiť koenzým Q10, elastín, kyselina hyalurónová, vitamín C a mnohé ďalšie.

Z technického hľadiska na vrásky často stačí obyčajné zvlhčenie pleti akýmkoľvek iným výživným krémom. Dôležitá je však pravidelnosť. Bez nej nemožno očakávať dobré výsledky.

Vnútorná hydratácia

Možno ste si to nikdy nevšimli, ale vzhľad vašej pleti závisí najmä od toho, ako poctivo dodržiavate pitný režim. Ak si doprajete alkohol, kávu a sladké limonády, vrásky môžu byť viditeľnejšie. Ak naopak pijete veľa čistej vody a kvalitných čajov, vaša pleť bude hladká, napnutá a vrásky budú o niečo menej viditeľné.

Pozor na slnko

tipy proti vráskám

Aj keď si to nevšimnete zo dňa na deň, s pribúdajúcimi rokmi to začnete naozaj dobre vidieť. Čo? No predsa nedostatok krému s ochranným faktorom SPF. Mnohé ženy si to nechcú priznať, ale UV žiarenie má negatívny vplyv na pokožku a jej stav. Môže sa to prejaviť napríklad tým, že je náchylnejšia na hlbšie vrásky. Z tohto dôvodu používajte krém s ochranným faktorom SPF 30+ každý deň. (Aj keď je zamračené alebo chladno, pretože UV lúče sa môžu dostať k vašej pokožke aj cez mraky.) Rozdiel nepocítite okamžite, ale v neskoršom veku budete viditeľne mladšia.

Mimika

Naša mimika má veľký vplyv na vznik vrások. Preto sa vedome snažte ovplyvniť dvíhanie obočia, žmurkanie očí a iné živé prejavy emócií, ktoré by mohli po čase viditeľne poznačiť vašu tvár. Áno, je to ťažké, ale ak sa odnaučíte niektorým svojim zlozvykom, bude to len dobre.

Masky a séra

krémy masky séra na vrásky

Aj keď je čistenie a používanie výživných olejov a krémov dôležité, nemali by ste vynechávať ďalšie kroky starostlivosti o pleť, ktoré môžu udržať vašu pleť dlhšie v znesiteľnom stave.

V prvom rade siahnite po kvalitnom sére, ktoré môžete aplikovať na pleť ráno a večer. Séra bývajú koncentrovanejšie, takže ponúkajú cielenejší účinok. Približne raz týždenne sa oplatí použiť aj výživnú pleťovú masku, ktorá dodá pleti extra dávku živín.

Pozor na neresti

V neposlednom rade vám prospeje, ak sa zameriate na svoje zlozvyky. Vrásky sú fajčením priam podporované. Dlhodobé pitie alkoholu alebo dokonca užívanie drog vám tiež neurobí dobre.

Z tohto dôvodu vám odporúčame dodržiavať zdravý životný štýl, ktorý by mal zahŕňať kvalitný spánok.

Akými spôsobmi bojujete proti predčasným vráskam?

Zdroje informácií

https://www.peknaplet.sk/vrasky-na-cele/ – Čo pomáha pri vráskach na čele? (česky)

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-wrinkles – Domáce prostriedky proti vráskam (anglicky)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-wrinkles – Tipy, ako sa zbaviť vrások (anglicky)

Vložiť komentár