Domáce telové mlieko: Vyrobte si ho v 5 krokoch

Pokožka v zimných mesiacoch veľmi trpí, pretože okrem horúcej a suchej klímy v uzavretých miestnostiach bojuje aj s potom a horúcou vodou vo vani. Keďže vás môže nepríjemne svrbieť a štípať, domáca starostlivosť by mala zahŕňať pravidelné používanie telového mlieka. Uvažujete o tom, že si vyrobíte vlastné? V tom prípade vyskúšajte tento jednoduchý recept.

Starostlivosť o telo je rovnako dôležitá ako starostlivosť o pokožku tváre. Suchá pokožka môže spôsobiť šupinky a suché mapy, kvôli ktorým sa môžete báť nosiť pekné oblečenie vrátane toho, ktoré ste si pripravili na vianočné a silvestrovské večierky.

Okrem toho je veľa žien prirodzene podnikavých, takže si môžete skúsiť doma vyrobiť prírodné telové mlieko vlastnými rukami. Nehovoríme, že v ňom musíte používať drahý olej z opuncií, ktorého malá fľaštička môže stáť stovky korún. Oveľa dostupnejšou možnosťou je mandľový olej, olivový olej, kokosový olej a mnohé ďalšie.

Aké sú možnosti použitia telového mlieka? A ako si ho ľahko vyrobiť?

Prečo používať telové mlieko

Prečo používať telové mlieko

Všetky ženy by sa mali naučiť používať telové mlieko, pretože okrem tváre si osobitnú pozornosť vyžaduje aj pokožka celého tela. Okrem toho, že vás v zime môže svrbieť a svrbieť, môžu sa na nej objaviť suché miesta. V neposlednom rade pokožka potrebuje hydratáciu, aby sa predišlo vzniku prvých vrások (napríklad v oblasti krku a dekoltu), a tiež potrebuje dostatok hydratácie, aby sa predišlo vzniku strií. (Tie sa môžu tvoriť nielen počas tehotenstva, ale aj pri priberaní a chudnutí.)

Preto je pravidelné používanie telového mlieka v našom najlepšom záujme. Zabudnite však na tie, ktoré vám môžu ponúknuť len zaujímavú vôňu. Namiesto toho si vyberte zloženie, ktoré dodá vašej pokožke všetko, čo potrebuje, aby sa jej darilo.

Recept na domáce telové mlieko

Recept na domáce telové mlieko

Skôr ako sa pustíte do samotnej výroby domáceho telového mlieka, budete si pravdepodobne musieť sadnúť k internetu a objednať si niekoľko vecí. Okrem olejov to môže byť napríklad nádoba na uskladnenie telového mlieka a podobne. Najlepšie bude, ak si všetky potrebné veci kúpite v obchodoch na výrobu domácej kozmetiky.

Musíme vás tiež upozorniť, že aj keď možno uvažujete o predaji domácich telových mliek, radšej na to zabudnite, pretože z bezpečnostných dôvodov by ste si museli založiť živnosť a zaplatiť za bezpečnostné certifikáty pre každý typ kozmetického výrobku v určenom laboratóriu.

Na výrobu telového mlieka doma budete potrebovať: ½ šálky mandľového oleja, ¼ šálky kokosového oleja, ¼ šálky včelieho vosku, 1 čajovú lyžičku vitamínu E, 2 polievkové lyžice bambuckého masla, váš obľúbený esenciálny olej.

Zmiešajte mandľový olej, vosk, kokosový olej a bambucké maslo, najlepšie vo vodnom kúpeli. Neustále miešajte a počkajte, kým sa zmes naozaj dobre rozpustí. Potom do základu pridajte vitamín E, ktorý slúži ako prírodný konzervant. V tejto fáze môžete pridať aj svoj obľúbený esenciálny olej. Následne mlieko prelejte do uzatvárateľnej nádoby (neodporúčame nádobu s pumpičkou, pretože tento prípravok sa bude ťažko vyberať). Spotrebujte do 6 mesiacov.

Skúšali ste si vyrobiť domáce telové mlieko? Ak áno, ako dopadlo?

Zdroje informácií

https://wellnessmama.com/beauty/homemade-lotion-recipe/ – Recept na domáce telové mlieko (anglicky)

Vložiť komentár