15 mikádo účesov – oslňte dlhým, krátkym alebo zostrihaným!

Účes Mikado sa v posledných rokoch teší veľkej obľube. Hlavne preto, že je praktický, dá sa upravovať mnohými spôsobmi a ľahko sa udržiava. V neposlednom rade si ho môžu zvoliť ženy všetkých vekových kategórií a všetkých tvarov tváre. Ktorý z existujúcich účesov môžete vyskúšať?

Účes na ples rozhodne nemusí byť príliš honosný. Minimalistické a elegantné ženy si často dokážu vytvoriť klasický účes, ktorý nekričí do sveta, že ste strávili posledných pár hodín v kaderníckom kresle a snažili sa vytvoriť honosný účes.

Prekvapivo však zostrihané mikádo nie je pre mnohé ženy voľbou číslo jeden. Je to trochu škoda, pretože tento účes môže ponúknuť oveľa väčšiu rozmanitosť, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Prečítajte si: Aké je najlepšie svadobné líčenie?

Je však celkom možné, že vám práve chýba dostatok inšpirácie na mikádo, preto sa nižšie pozrieme na všetko, čo môžete vyskúšať.

Postupne upravované mikádo

https://pin.it/5HWL6F8

Ak hľadáte mikádo pre jemné vlasy, tento účes si zamilujete. Postupné strihanie vlasov do mikáda, s trochou dodatočného vlnenia a niekoľkými kontrastnými farbami, ktoré vytvárajú pohyb vo vlasoch, bude hitom.

Krátke mikádo

https://pin.it/5bkvABv

Nemusíte sa brániť ani krátkemu mikádu, ktoré pristane aj starším ženám. Vlasy môžete mať ostrihané blízko ramien, a ak si navyše urobíte pätu, nebude vám chýbať vhodné orámovanie tváre. Tento účes bude dokonca vyzerať lepšie, ak vlasy nebudú úplne rovné.

Tip: Čím podporiť rast vlasov?

Mikádo s ofinou

https://pin.it/11ym0PA

Chcete nosiť vlasy ako Francúzi? Potom si čo najskôr zaobstarajte mikádo s ofinou, ktorá vám môže siahať až po obočie. Ak vám nevyhovuje hustá oblasť vlasov v tvári, môžete si urobiť aj takzvanú „záclonu“, pri ktorej vlasy v strede rozdelíte na dve polovice, ktoré stočíte na obe strany tváre.

Prečítajte si: Najlepšia úprava obočia

Polodlhé mikádo

https://pin.it/1py1AX8

Ak si netrúfate nosiť veľmi krátke vlasy, vyskúšajte polodlhé mikádo, ktoré môžete v prípade potreby použiť na vytvorenie elegantnejšieho účesu. Aby vaše vlasy nevyzerali matne a nebolo na nich vidieť pohyb, vyfénujte si vlasy kefou smerom von. Okrem toho, keď používate fén s ionizačnou technológiou, mali by ste sa vyhnúť nadmernému elektrizovaniu vlasov.

Krátka mikádo podkova

https://pin.it/3VEBXuM

Mikádo účes v tvare podkovy nemusí automaticky vyzerať ako to, čo kedysi nosila na hlave Victoria Beckham. Hodiť sa vám bude aj oveľa miernejší strih smerom k tvári. Vlasy v konskom chvoste budú tiež pôsobiť elegantne a veľmi žensky.

Priame fúkanie mikáda

https://pin.it/7ebjFYB

Ďalšou veľmi módnou klasikou je rovné, ale dokonale vyfúkané mikádo okrúhleho tvaru, ktoré môžu nosiť ženy všetkých vekových kategórií. Ak si navyše vpredu rozdelíte vlasy na polovicu a potom pramene vlasov po oboch stranách tváre stočíte, zrazu vytvoríte zaujímavý optický klam, ktorý vlasom dodá objem.

Polodlhé mikádo

https://pin.it/5vlmgg5

Je to skvelý kompromis medzi dlhými a kratšími vlasmi, ktorý vám umožní vytvárať aj iné účesy. Môže sa páčiť aj ženám v menopauze, pretože im neuberie na vážnosti, ale zároveň budú vyzerať elegantne a trendy. Tento typ účesu so stredovým predĺžením si navyše vyžaduje minimálnu údržbu.

Balayage mikádo

https://pin.it/7d8PLTJ

Kto nemá rád jednotnú farbu vlasov, určite nepohrdne balayage mikádom, ktoré na vlasoch kombinuje niekoľko kontrastných odtieňov. Výhodou tohto typu úpravy je, že keď vlasy navrstvíte alebo ich upravíte do určitého účesu, dosiahnete vizuálne zaujímavý dojem.

Talianske mikádo

https://pin.it/iWKcwci

Buďte femme fatale každodenného života. S talianskym mikádom to dokážete! Toto mikádo sa na nič nehrá. Je rovné, ostrihané nakrátko, rozdelené na pešiaka a úplne triezve. So správnymi minimalistickými doplnkami z vás urobí tajomnú, štýlovú a sexy ženu.

Kratšie mikádo pre zrelé ženy

https://pin.it/61RWvwU

Ako vidíte, mikáda sa nemusíte báť, ani keď ste už niečo urobili. Kratšie mikádo do uší, ktoré má klapku a trochu ho vyfúknete, vyzerá skvele v každom veku.

Asymetrické mikádo s ofinou

https://pin.it/6mUvgPe

Asymetrické mikinyKeď sa nemusíte hanbiť za svoje šediny, nemusíte prísť ani o trochu zábavy. Vhodný je pre vás aj účes, ktorý kombinuje niekoľko špecifických vlasových prvkov, ako je napríklad strihanie vlasov do končekov po stranách tváre a ofina.do s ofinou

Krátke farebné mikádo

https://pin.it/1jVAzt8

V neposlednom rade nezaškodí ani pestrofarebné mikádo s ofinou, ktoré má praktickú dĺžku až po uši. Takže sa to nebojte vyskúšať!

Vložiť komentár